Joga i ja:)

Jak rozumiem jogę?
Joga to równowaga umysłu i ciała.
Osiągniemy pełnię jeśli uda nam się być w jedności, zrównoważonym w sobie.
Człowiek podejmuje wtedy trafne decyzje a jego życie staje się coraz mniej nerwowe. Joga ułatwia dojście do tego stanu.
Trudno jest cieszyć się chwilą obecną. Wielu z nas żyje przeszłością lub usilnie planuje przyszłość. Kiedy nauczymy się żyć tu i teraz przeszłość nie będzie na nas ciążyć a przyszłość ma się dopiero zadziać, nie może więc na nas wpłynąć. Warto zrozumieć, że to co zrobimy właśnie teraz zależy od nas i w każdej chwili odmieniamy nasz los.

Zdecyduj o sobie już teraz i zaprojektuj swój lepszy los poprzez to co zrobisz dzisiaj. Może to będzie właśnie wstąpienie na jogiczną ścieżkę..

Joga wzmacnia ciało, a mocne ciało to pewność siebie. Podczas wysiłku nasze ciało uwalnia toksyny oczyszczając je, umysł staje się wolny i może sprawniej pracować. Pozycje odwrócone pozwalają dostarczyć świeżo utlenowaną krew do mózgu, co podnosi inteligencję. Dlatego przed podjęciem ważnych decyzji warto wykonać kilka przeciwstawnych asan.
Kończąc nerwowy dzień serią delikatnych asan  zaśniesz spokojnie, zaś krótka medytacja lub relaks ukoją ból i stres.
Częsta praktyka pozwala zrobić porządek w umyśle i zlikwidować napięcia w ciele, nie potrzeba ciężkich ćwiczeń, aby uzyskać spokój ducha i odprężenie.
Na moich zajęciach każdą sesję prowadzę tak, aby zrównoważyć obie strony ciała, aby pobudzić obydwie półkule mózgu i uwolnić napięcia z ciała.
Każdą praktykę kończę krótkim relaksem, który wprowadza w przyjemny nastrój aby wnieść w świat uśmiech i dobrą energię.