DOTYK HUNY

LOMI LOMI NUI

Masaż uzdrawiający ciało i duszę.

Płynąca nauka wprost od hawajskich mistrzów uzdrawiania.

Kahuna (haw. ka „strażnik”, huna „tajemnica”) – dosł. strażnik jakiejś tajemnicy, także: osoba posiadająca znajomość pewnej dziedziny wiedzy, rozumiejąca moce czy umiejętności niedostępne innym. Kahuni na Hawajach pełnili rolę szamanów, kapłanów i uzdrowicieli.

Kahuna to mistrz w danej dziedzinie, np. uzdrowiciel a masaż lomi to jedno z wielu narzędzi jakimi hawajski mistrz się posługuje. Kahuni strzegą swych tajemnic jednak masaż jest tym środkiem uzdrawiania, jakim chętnie dzielą się z każdym , kto tego prawdziwie pragnie.

W języku hawajskim słowo „lomi” oznacza  „naciskanie, ugniatanie, pocieranie, praca nad stroną zewnętrzną i wnętrzem”. Innym znaczeniem jest „dotyk miękkiej, aksamitnej łapy zadowolonego kota”. Powtórzenie tego słowa wzmacnia jego znaczenie – tak więc podwójne “lomi” podkreśla siłę i jakość nacisku.

Masaż lomi lomi to sztuka pracy z ciałem, która wywodzi się z Hawajów i znana jest tam od setek lat. Jednak do  innych części świata ten rodzaj masażu dotarł dopiero w drugiej połowie XX wieku. Jest on zgodny z zasadami filozofii hawajskiej, która stawia nacisk na spójność fizyczności z psychiką człowieka, swobodny przepływ energii oraz siłę miłości. 

Huna – to piękne i wielkie w swoim znaczeniu słowo, a masaż lomi lomi ma w założeniu opierać się na spełnieniu głównych założeń huny.

Huna to starodawna filozofia stworzona przez polinezyjskich Kahunów – kapłanów i uzdrowicieli. Huna przekazywana była z pokolenia na pokolenie i ułożona według siedmiu głównych zasad.

7 zasad huny w ogromnym ale bardzo treściwym skrócie:

1. Świat jest tym, czym myślisz, że jest

2. Nie ma żadnych ograniczeń

3. Energia podąża za uwagą

4. Chwila mocy jest teraz

5. Kochać to dzielić szczęście

6. Cała moc pochodzi z wnętrza

 7. Skuteczność jest miarą prawdy

W moim ogrodzie..

A jak to wygląda w praktyce?

Można długo opowiadać o tym jak dużo może wnieść dobrego w nasze życie masaż lomi, proponuję jednak skupić się na konkretach. To masaż całościowy w pełnym znaczeniu tego słowa. Uzdrawia ciało i duszę. Obniża napięcie mięśni, a także usuwa wewnętrzne blokady. W naturalny i łagodny sposób leczy psychikę, ponieważ w naszych mięśniach, ścięgnach, stawach zapisana jest pamięć dawnych przeżyć i uczuć. Masaż uwalnia ciało od napięć. Zaspokaja też czasem potrzebę bliskiego kontaktu bez erotycznych podtekstów.

W tych dziwnych czasach zapominamy, że każdemu z nas należy się najzwyklejsze, niewinne, życzliwe dotykanie czego potrzebuje nie tylko nasza skóra, ale i psychika. Celem masażu nie jest jedynie łagodność i delikatne głaskanie, masażysta pracuje z ciałem poprzez odciąganie mięśni od kości. Wykonuje różnego rodzaju rotacje kończyn, potrząsa nimi , odwodzi, przywodzi, skręca i wyciąga sprawiając, że ruchy, które robi odblokowują nagromadzone w ciele emocje.

Masaż poprzedza rozmowa, która pozwala dowiedzieć się więcej o Tobie, aby masaż mógł być w pełni akceptowalny dla Ciebie. Niektórzy nie lubią dotyku pewnych partii ciała, bywa, że mamy blizny, krosty, siniaki, miejsca wrażliwe na dotyk lub po prostu wstydliwe. Warto o tym wspomnieć, aby uniknąć stresu i móc w pełni oddać się relaksowi.

Jako masażystka uszanuję Twoje potrzeby zasłonięcia lub ominięcia dotykiem tych miejsc, które tego potrzebują.

Masażowi podlega niemal całe ciało (z ominięciem części intymnych), masowane jest ciało z obydwu stron, także ręce i dłonie, nogi i stopy, jak też głowa i twarz. Abym mogła swobodnie płynąć dotykiem i uciskiem po Twoim ciele smaruję swoje dłonie i przedramiona ciepłym olejem, który nakładam na Twoją skórę.

Cały proces masażu jest długim zabiegiem trwającym od 90 do 120 minut, który wymaga dużego skupienia. Podczas masażu zużywam dużo energii i wykonuję ciężką fizycznie pracę, jestem jednak w przepływie między ziemią i kosmosem. Pomagam sobie słyszalnym oddechem, aby móc w zdrowiu i harmonii przejść wraz z Tobą pełny proces.

Na początek to wszystko o czym warto wiedzieć, resztę opowiem Ci przed sesją, gdy już się spotkamy. Zapraszam po te piękne i czasem mistyczne w odczuciu doświadczenie 🙏💙

Cena: od momentu wejścia do końca sesji to: 300zł

Czas trwania masażu, nie jest do ustalenia z góry, to Twoje ciało podpowie ile może przyjąć dotyku na dany moment. Długość masażu jest zależna od tego, jak wpuszcza mnie ciało masowanej osoby. Czasem ciało nie jest w stanie się od pierwszej sesji otworzyć i potrzebuje mniej ruchów, wtedy masaż trwa krócej. To oczywiście wciąż pełnowartościowe Lomi a półtorej godziny jest wystarczającym czasem sesji , aby odczuć rozluźnienie.

Najczęściej masaż wraz z rozmową trwa 120min.

Masaże wykonuję w przytulnym pokoiku z dala od ulicy i miasta.

Nauczyciel

Dziękuję przestrzeni za to, że spotkałam Ciebie –Magdalena Grabowicz-wspaniała masażystka i nauczycielka mieszkająca i praktykująca na Islandii. To właśnie ta niesamowita kobieta przekazała mi tę piękną umiejętność dotyku poprzez lomi, którą teraz staram się rozwijać.

Papier a jakże
Aloha

Lomi lomi nui odkryła dla mnie Magdalena, to ona była pierwszym przewodnikiem, nauczyła mnie podstaw, techniki, tańca, automasażu, pomogła mi poprzez profesjonalny surowy osąd stanąć ze strachem twarzą w twarz, bo nie łatwo jest wkroczyć w ten magiczny świat.

Nie przestaję się jednak rozwijać, wciąż pogłębiam umiejętności przy współpracy z innymi masażystami. Działamy w różnych miejscach, a jednak wciąż razem, ogromna wdzięczność za to, że jesteście zawsze przy mnie, Paulinie z Przemyśla i Beacie z Warszawy.

ALOHA

Nie wiem gdzie zawiedzie mnie kreacja, ale właśnie tam chcę się udać:)